Смілянський форум

Ласкаво просимо

* Погода 
* Правила   * Учасники
* Вхід   * Реєстрація
Об'яви форума

Смілянський форум засвідчує свою підтримку українському народу. Ми засуджуємо дії російської влади, що нахабно ввела свої збройні сили на територію України.
Ми єдина, незалежна держава і вторгнення на нашу територію - це порушення суверенності України.
Слава Україні !

Сьогодні: 21 Вересня, 2019 16:26

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 2208 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 111  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 04 Січня, 2009 0:50 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

Повідомлення: 5842
Репутація: 2802
Karl повністю з тобою згоден.Я теж так гадаю.....

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 06 Січня, 2009 4:26 
Офлайн
Магістр
Магістр

Повідомлення: 870
Репутація: 401
Ресурсы понемногу исчезают, исключением не стала рыба.Наверное на пенсии будет хотется походов на рыбалку, но увы ее не будет. Будем надеятся что ученые ошиблись лет так на 200.

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 24 Січня, 2009 21:45 
Офлайн
Затятий форумчанин
Затятий форумчанин

Повідомлення: 251
Репутація: 73
DreamLess будемо НАДІЯТИСЯ що вони помилилися!!!!!!!!!!!!!!

ОРКВЛАДИК ПАШАХАНТЕР ДИМАПАЛАДИН

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 17 Березня, 2009 21:43 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

Повідомлення: 11680
Репутація: 2364
пля безкартинак (((( прочитал только про то что нериальна разбагатетть производя мормышки в домашних условиях и дедушка раппал умер так и не разбагатев (

З.Ы. кстати недавно искал в инете мастерклас по изготовлению воблеров и попперов в домашних условиях и на одном одесском рыбацком форуме наткнулся на ссылочку одного схожего форума в финляндии... воттам мастер-ассы) лучше заводскихх хенд мейд приманки) могу выложить фото)
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 17 Березня, 2009 23:32 
Офлайн
Псих
Псих

Повідомлення: 2528
Репутація: 1769
"Cтяття про риболовлю" :-D

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 18 Березня, 2009 0:18 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

у стяттця просто можна як смішно %) Миксер виправ в назві теми!

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 18 Березня, 2009 2:10 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

Повідомлення: 4670
Репутація: 1651
для наших вод, самый подходящий вариант блесна и твистер, больше клева на них

В бури лишь крепче руки, И парус поможет идти. Гораздо трудней не свихнуться со скуки И выдержать полный штиль.

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 18 Березня, 2009 7:50 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

я на днепре на поппер летом таскал окуней только так) а еще расказывали что хорошо щука берет на воблер "карась"

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 18 Березня, 2009 11:39 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

Повідомлення: 4167
в моем ассортименте для Днепра есть целая батарея снастей, хотя рабочих можно отметить не так уж и много.
1. попперы - цвет особой роли не играет, важен размер и шумовые эфекты (наличие шарика, изгиб "рыльца", и пропускные отверстия как жабры)
2. вертушки, почемуто очень хорошо себя показали именно "меппс" хоть и дорогущие заразы, но работают на 100% начиная от мелких типа аглия №1-3 очень хорошо подходят для любых размеров окуня голавля и жереха, до более крупных аглия лонг, на которые отлично ловится крупная щука (автор поймал довольно крупную щуку 3.7 кг не удаляясь далеко от берега)
3. воблеры, работают практически все что есть, если умеешь правильно ними играть.

и также очень хорошо используется переделанная снасть, ранее исвестная как "драчь", но так как на привычную нам конструкцию ловить запрещено, то приходится отливать себе отдельные блесны и цеплять на них красную нитку и тройник №4-8, отвесное блеснение в "правильных" местах приносит довольно неплохие уловы судака.

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 18 Березня, 2009 11:55 
Офлайн
Профі
Профі

Повідомлення: 413
Репутація: 129
В моєму арсеналі в основному "вертушки", саморобні, куплені. На днях збираюся прикупити парочку "меппс", в мене були "китайські" меппси, і саморобні, результати по окуню були відмінні. Ще непогано працював маленький "Спынербейт", плюси: практично не зачіпляється за траву і корчі(жодного не обірвав), доволі висока привабливість для риби(інколи тільки на нього і клювало), мінуси: висока "парашутність", навіть проти несильного вітру не покидаєш, "юпка" мішає, ціна "юпки"(тоді як купував була близько 20 грн. може не принципово, та всеж). Також використовую воблери на мілководді(одного разу тягали окунів на плесі з глибини сантиметрів до 15, та щей зарощого острівлями трави)
Зображення

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 18 Березня, 2009 20:42 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

КтулхУ фото своих любимых в студию!

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 20 Березня, 2009 23:18 
Офлайн
Щось писав
Щось писав

Повідомлення: 44
Репутація: -4
Меня ведро снастей бльосен фистерков вертушки рыбки . токо иногда нада определица куда идьош на рыбалку или на пянку?? :pardon:

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 31 Березня, 2009 14:59 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

итишина... сегодня прикупил немного снастей на лето готовлюсь... вертушечку купил, поводочки, несколько разных виброхвостов и незацепляек... народ делитесь опытом плиз! где у нас магазины подешевле ?

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 31 Березня, 2009 15:23 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

если подешевле, то закуплятся нужно аж в Харькове) (ну я так делал) там можно из китайского барахлишка выбрать то что нужно.
а в Смеле тоже барахло, только втридорого, незнаю я где у нас можно скупится по снастям...

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення: Нічна Рибалка!
ПовідомленняДодано: 23 Травня, 2009 16:43 
Офлайн
Злобний адмін

Повідомлення: 3471
Репутація: 964
Зображення

Мало хто з рибалок не ловив риби вночі - це і спінінг, і донка, і поплавчанка. Рибальські байки біля вогнища, в казані кипить запашна юшка з йоржів. Ріка хитає дзвоники на донках, які закинуті в яму на сома чи коропа. А ще, як рибалиш з старим рибалкою-професіоналом, він порозказує всяких історій. Деякі з них дивні, деякі смішні, але завжди повчальні. На небі розлився Чумацький шлях. Серед ріки гупнуло щось важке, ніби туди щось запустили. І тоді вже не думаєш, чи клюне. Якесь все таке тихе і спокійне, не зачеплене цивілізацією.
Коли ти ловиш вночі, для тебе не існує нічого крім річки і спінінга. Всі проблеми, робота, міські турботи відходять десь далеко-далеко. Хочеться на повні груди заспівати "Ніч яка місячна". А ще як вийдеш посеред перекату - за тобою тихо шумлять верби тільки їм відому мелодію, перед тобою потужний плин течії. Вона шумить, і на фоні місячного сяйва, здається такою чарівною і незвичайною. А ще як візьме судак чи головень на кілька кілограмів, тоді вже це вершина ейфорії. А спробуйте, коли немає місяця, ліхтарем посвітити у воду, прямо під своїми ногами побачите безліч уклійки, головеня, підуста та іншого дріб'язку. Та раптом все це розлітається вбік, і з'являється крупний судак, і навіть не боїться Вас, коли ще таке побачиш?! Просто клас, як чудово!..
Зображення
Такі моменти хочеться переживати ще і ще, доки стоїть цей світ. В моєму щоденнику є постійні згадки про нічну риболовлю. За моїми підрахунками 90% нічних риболовль успішні. Це стосується насамперед червня-липня-серпня. Хоч я рибалю не так часто, як би цього хотілося, та все ж деякі висновки зробити можна.
Вночі, безперечно, найкращою снастю у всіх відношеннях є донка: не та донка, якою ми звикли ловити сома і коропа, а дещо легша, щось середнє між фідером і важкою донкою.
Зображення
Зазвичай рибалю липневими ночами, коли вдень часто температура повітря піднімається до 35°С, якщо не більше. Риба в цей час полює на мілких перекатах, в Дністрі вони дуже чітко виражені: це зазвичай дещо вужчі від основного русла ділянки ріки, на яких дно з гравію і дрібної гальки, глибина не більше за 1,5 метри, середня течія, під іншим берегом вже глибші ями до 3-4 метрів. Попри те, що ці перекати досить великі, риба не клює на окремих ділянках взагалі, важливо наперед знайти місце. Воно зазвичай не міняється протягом тижнів, та все ж варто перевірити, якщо ви довший час не були на водоймі. Я зазвичай роблю так. Вирушаю на ріку ще звечора, так, щоб в годині сьомій вже стояти на перекаті, починаю ловити поплавчанкою: вудлище 3-4 м, безінерційна котушка, основна жилка 0,17-0,20 мм повідець з гачком № 12, колір чорний нікель. Я ловлю на колорадського жука, опариша, гусінь, ну і звичайно, хітом сезону є коник, якого треба наживляти через голову. Насадки завжди пускаю поверху, ближче до вечора відбувається якесь чудодійне дійство - вода оживає, кругом починає кидатися риба, полюючи на комах. Високо вистрибують з води головені, верхоплавки, потужними ударами хвоста глушить малька жерех. На ваші снасті, крім цих риб, може клюнути окунь, плотва, підуст, марена, бичок . Наше завдання в цей час не наловити побільше риби, а побачити де клює і де кидається риба, нам це місце знадобиться, коли добре стемніє.
Замість поплавчанки, коли не назбирав наживки, чи просто, коли є настрій, беру легкий спінінг (2,7 м, тест до 20 грам), безінерційку і 0,20 жилку, риба клює на невеликі обертальні блешні, воблери і кастмастери. На силікони та джиг-голівки не ловлю. Часом цілу ніч ловлю спінінгом, але це вже інша розмова. Повернемся до поплавця. Ним ловлю, поки стемніє. Коли вже все покриють сутінки, переходжу до донних снастей. Готую ще поки світло місце: встановлюю підставки так, щоб одна була на березі - дерев'яна рогачка, а в воді металева, яку можна регулювати і через яку проходила волосінь. До додаткового оснащення ще можна віднести: ліхтар, екстрактор, садок, кусачки, ніж і підсак.
Фонарик чи ліхтар. В мене досить зручний ліхтар фірми Daiwa, який можна кріпити на голові. Він легкий, зручний, в ньому є дальнє і ближнє світло, червоний фільтр. Дальнє світло можна використовувати, коли треба подивитися на дальні донки чи підсвітити міце риболовлі. Ближнє - коли треба насадити наживку на гачок чи перев'язати снасті. Ліхтар включаю тільки при необхідності. Якщо холодно, то можете запалити невелике вогнище, але подалі від берега за прибережними корчами. На ньому можна і каву зварити і зігрітися самому.
Не завадить і екстрактор або кусачки (краще, щоб у вас було те і те), витягувати гачки з риби, потрібно тільки ними. Гребуючи цим правилом, мені вже декілька раз впинались гострі гачки в руку. Коли ви не в змозі витягнути гачок з пащі, відріжте його і перев'яжіть заново. Для цього повідці краще в'язати ще вдома і акуратно намотати на мотовило, щоб у темряві у вас нічого не плуталось. Для зберігання риби я використовую садок - міцний і просторий.
Снасті.
Для донного лову можна використовувати будь-які вудлища, тобто які у вас є. Я взагалі не дуже люблю, коли деякі автори хвалять окремі моделі вудилищ чи котушок. Це часто доходить до абсурду і стаття про лов коропа чи форелі переворюється на рекламу, за яку автору ніхто не платить. Для нічної риболовлі використовую два недорогих вудлища 2,7 і 3,0 метрів, тест до 40 грам, безінерційна котушка з шпулею, яка вміщує 150 метрів жилки 0,28-0,30 мм. Дуже потужної котушки не потрібно, підійде звичайна, призначена для спінінгу. На шпулі 150 метрів 0,30-ї жилки. Чому аж 30-ї? Бували випадки, коли великі головені і судаки вимотували більше ста метрів жилки, я не кажу про сома, якого вивести практично неможливо. Можна, правда, ловити на плетенку діаметром 0,17-0,20 мм, але тоді і вудлища під неї потрібно, котушки, та й ще як згадати, що робить кам'янисте дно з плетеною жилкою. Багато рибалок радять ловити на флюоресцентну жилку, яка світиться в темряві, якщо на неї посвітити яскравим світлом. Мовляв, вона зручна, по ній видно добре всі покльовки, та й розплутувати легше. Чесно кажучи, мені все рівно - покльовку я побачу по дзвонику, та й, якщо нормальні снасті, жилка ніколи не заплутається. Повідці в'яжу з жилки 0,16-0,22 мм. Гачки я використовую №№ 4-12 (міжнародна нумерація). До оснащення можна віднести різноманітні вертлюжки, застібки, відводи, намистинки, тягарці вагою до 40 грамів, типу "ложка", "оливка", "Дністер".
Зображення
Хочу ще декілька слів сказати про звичайні намистинки: ковзаючі чи стопорні, вони збільшать ваші шанси на піймання трофею. Фосфорна намистинка, яка світиться, принаджує з великої відстані таких риб як головень, підуст, марена і верхоплавка, намистинка нагадує комашку. На повідці можна чіпляти по 2-3 ковзаючі намистинки різних кольорів. Для сигналізування кльову використовую маленький дзвоник на прищепці, або прикріплений на кінчику вудлища світлячок . Я ловлю відразу на два вудлища, відстань між ними 5-6 метрів. Якщо є ймовірність, що клюне щось крупніше (а шанси 50x50), то закріплюю його. Навчив випадок, коли щось вкрало спінінг, я не чув ні дзвоника, ні інших сторонніх звуків - що ж, дивитися треба було!
Зображення
Тепер те, без чого не обійдеться жодна риболовля... Ні, не випивка, а всьо-го-навсього насадка. Я розділив їхню ефективність на групи і дав їй оцінки:
"відмінно" отримали - великі коники, гусениці, земляні хробаки, перловка, хліб з м'ясом консервованої ставриди;
"добре" - горох, манка + макуха, мастирка, гусені, мухи, крабові палички;
"задовільно" - виповзок, колорадський жук і його личинка, геркулес.
Як бачимо, класичний виповзок тут мало працює, особливо на мілині. Не було багато покльовок на філейку. Щодо живця - не знаю, я не пробував.
Всі ваші снасті мають бути акуратно поскладані, і все має бути при Вас, щоб не бігати по камінні туди-сюди, лякаючи рибу. Згодиться жилет з багатьма кишенями. Серпневі ночі вже досить холодні, тож тепло одягніться і спробуйте замість донки взяти спінінг і десяток воблерів і джигів,. Серпневі ночі кращий час для лову судака!
Тобто треба експерементувати, і лише тоді успіх усміхнеться Вам. Дуже часто з успішної риболовлі я приносив цілі садки великої риби. Малу я стараюсь відразу випускати. Останнім часом я себе намагаюсь стримувати. Звичайно не перестаю ловити, але всю маленьку випускаю, і коли вдосталь наловився, то й велику. Багато риби мені не потрібно, та й взагалі вона багатьом рибалкам не потрібна, але беруть заради "понта", щоб показати, який він крутий рибалка-спортсмен. Один англійський рибалка сказав фразу: "Спортсменом може вважати себе рибалка, який ловить велику і малу рибу, але вона йому не потрібна. Сама риболовля: як знайти рибу, на що ловити, чим ловити і, врешті-решт, могутні посмики вудлища - от що найбільша нагорода рибалки".
Зображення
Нічна риболовля - ні з чим не порівняне задоволення, якесь особливе і незвичайне. Враження від того, як там десь в темряві щось тягне спінінг вводу, ви не забудете ніколи і згадуватимете ще довго. Незалежно від того, чи ловите на важку донку сома і коропа, спінінгом судака, поплавчанкою головеня, підусту, рибця, магія ночі зачарує надовго... Та що я буду говорити. Спробуйте і ви не пошкодуєте!
Зображення

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 23 Травня, 2009 19:58 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

Vitaxa а сам-то рыбачил ночью?

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 24 Травня, 2009 18:39 
Офлайн
Злобний адмін

Повідомлення: 3471
Репутація: 964
КтулхУ звичайно що рибачив кілька раз! Мені дуже сподобалося!

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 24 Травня, 2009 18:45 
Офлайн
Живу я тут
Живу я тут

ночью это отдельная история)
я на карпа люблю ночью сидеть)

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 26 Травня, 2009 17:41 
Офлайн
Профі
Профі

Повідомлення: 476
Репутація: 311
Ночная рыбалка ето просто Жесть!! Обажаю ночную рыбалку

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 13 Липня, 2009 21:01 
Офлайн
Гуру
Гуру

Повідомлення: 699
Репутація: 142
Да я тож обожаю)) а хотя мне всёравно какая рибалка,главно что "Рибалка")) :-) :roll: :-)

Догори
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 2208 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 111  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Вперед: